Плоштад Македонија
+389 71 368 846
Плоштад Македонија
+389 71 368 846
Скопје City Mall
+389 70 306 425
Јане Сандански 1
+389 70 263 881
Ѓорѓи Пешков 10
+389 75 243 663
ПРИКАЗНАТА ЗА

НАШИОТ КАФЕ БАР

Тренд е отворен во 2002 година како Кафе бар Тренд. Во 2004 година се проширивме и го отворивме Club Trend со кој станавме една од најпосетуваните локации за ноќен живот во Скопје. Во 2006 година го ребрендиравме Caffe Trend во Lounge restaurant Trend и понудивме нешто ново за прв пат во нашата држава. Од нашето отворање па до денес се услужени повеќе од 1.000.000 гости. Повелете во Тренд и уживајте во нашите кафиња, пијалаци, коктели, вкусна храна и незаборавен амбиент. Дојдете и уверете се сами зашто сме едни од најдобрите во Македонија…


ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
ПРИКАЗНАТА ЗА

Кафана Шпајз

Лоцирана во срцето на Дебар Маало, Шпаје е уникатна традиционална кафана која ви го нуди најдоброто од скопскиот боемски живот.

На самиот почеток на Боемска улица, Шпајз е првата кафана што ќе ви падне во очи и единственото место кое ќе сакате да го посетите во иднина.


ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
ПРИКАЗНАТА ЗА

Лондон Б&Б

Лондон Б&Б е нов сместувачки капацитет лоциран во срцето на Скопје. Само со еден чекор надвор од влезот и се наоѓате на главниот плоштад на Скопје и сето тоа што има да го понуди: Во близина се наоѓаат голем број на атракции, вклучувајќи ja светски познатата спомен-куќа на Мајка Тереза, Старата чаршија, уникатни фонтани и историски споменици, голем број на ексклузивни шопинг центри како и низа инспиративни музеи.


ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
ДЕЛ ОД НАШЕТО

МЕНИ

Локација и

КОНТАКТ

  • А: Никола Вапцаров 2/4
    1000, Скопје
  • Т: +389 71 368 846
  • Е: londontrend@caffetrend.mk